Otrā kursa kadeti veiksmīgi nokārtojuši kvalifikācijas praksi

10/21/2022 - 12:06
Mācības
Information prepared by
Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskola sabiedrisko attiecību speciāliste

Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas 2. kursa kadeti veiksmīgi nokārtojuši un aizstāvējuši pirmo kvalifikācijas praksi. 20.oktobrī notika kvalifikācijas prakses aizstāvēšana, kur kadeti prezentēja prakses laikā apgūto.

Prakses aizstāvēšanas piedalījās Pulkveža O. Kalpaka profesionālās vidusskolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners, direktora vietnieks militārās izglītības un nodrošinājuma jautājumos Andis Ābelīts, militārās apmācību nodaļas vadītājs Gunārs Sprigulis, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts un virsseržanti no Alūksnes Kājnieku skolas.

Prakses aizstāvēšanas komisija

Prezentācijā kadeti pastāstīja par prakses vietas raksturojumu, apgūtajām prasmēm, būtiskāko, ko paveikuši, sasniegtajiem rezultātiem, izaicinājumiem, secinājumiem un priekšlikumiem, kas radušies pēc prakses. Pēc prakses aizvadīšanas kadeti redz un izjūt ieguvumu, ko sniegusi kvalifikācijas prakse, gan individuāli, gan kursam kopumā. Prakse bija kā izaicinājums, kas vainagojies ar atziņu, ka viņi var paveikt vairāk kā sākotnēji domā. Tāpat tika pilnveidotas un attīstītas komandas prasmes. Dažas no atziņām, ko minēja vairāki kadeti ir "Ko nevar viens, var visi", "Viens par visiem un visi par vienu", kas lieliski raksturo komandas darbu.

Kadets prezentā kvalifikācijas praksi

Pēc kvalifikācijas prakses aizstāvēšanas komisija uzdeva jautājumus un izteica ieteikumus prezentācijas prasmju uzlabošanai.

Pulkvedis Andris Rieksts pēc prezentācijām apbalvoja divus kadetus, kuri pēc viņa domām, sniedza vislabāko prezentāciju. Apbalvojumus saņēma kadete Nikija Tēra un Sandija Gunta Evardsone.

Kadetes saņem uzslavu no pulkveža

Kvalifikācijas prakse norisinājās no 23.maija līdz 22. jūnijam Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma teritorijā un Kandavas pilsētas apkaimē.