Kadeti piedalās konkursā PROFS

10/27/2022 - 14:37
Mācības
Information prepared by
Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas sabiedrisko attiecību speciāliste

Vakar, 26.oktobrī, divas skolas komandas piedalījās Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības organizētā konkursa PROFS Kurzemes reģionālajā pusfinālā Kuldīgā. Kopvērtējumā komandas ieguva 2. un 4. vietu.

Abas dalībnieku komandas

Konkurss tiek rīkots, lai veicinātu profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī lai radītu topošo darbinieku interesi par sociālo dialogu. Kurzemes pusfinālā piedalījās jauniešu komandas no Ventspils tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Saldus tehnikuma un Pulkveža O. Kalpaka profesionālās vidusskolas. Pirms pusfinālā komandām bijām jāsagatavo mājasdarbs, kas jāprezentē klātienē, kā arī konkursa gaitā notiek viktorīna par darba tiesību, darba aizsardzības un sociālā dialoga tēmām, kā arī katra komanda uz vietas risina vairākas situācijas saistībā ar darba vides un tiesiskajām attiecībām.

Dalībnieki pilda konkursa uzdevumus

Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, piedaloties konkursā, iegūst ļoti vērtīgu pieredzi, kā arī iespēju pārbaudīt savas zināšanas valsts mērogā, sacenšoties par erudītākās komandas titulu ar citu profesionālo izglītības iestāžu komandām no visas Latvijas.