Brīvības svētki Alūksnē

05/09/2023 - 09:51
Pasākumi
Information prepared by
Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33.gadadiena 4.maijā šogad tika atzīmēta Alūksnē. Brīvības svētku ietvaros notika militārā parāde, kurā piedalījās Latvijas Nacionālie bruņotie spēki, sabiedroto spēki, Valsts robežsardze, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policijas un Jaunsardzes vienības un Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola.

Prezidents sasveicinās ar Kalpaka skolas vienību

Foto: Gatis Dieziņš, Aizsardzības ministrija

Militāro parādi pieņēma Latvijas valsts prezidents Egils Levits, sasveicinoties ar katru no parādes vienībām. Pēc oficiālās ceremonijas un svētku uzrunām ar parādes komandiera Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandiera pulkveža Gunāra Kuliņa pavēli tika uzsākta Brīvības dienas militārā parāde. Parādi noslēdza militārā tehnika, Valsts robežsardzes transports, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta transports un valsts policijas transportlīdzekļi.

Ķadeti soļo parādē

Pēc parādes bija iespēja aplūkot gan Latvijas, gan sabiedroto spēku tehniku. Alūksnes stadionā iedzīvotājiem bija iespēja uzzināt vairāk par militāro nozari un apskatīt vienību displejus. Kadeti kopā ar NBS Rekrutēšanas un atlases centru interesentiem pastāstīja par iespējām militārajā nozarē, par mācībām Kalpaka skolā, kā lika veikt sportiskus uzdevumus, atspiešanos uz rokām vai pietupienus, lai saņemtu dāvanu.