Pirmo reizi notiek Berešu maršs

06/28/2024 - 10:44
Pasākumi
Information prepared by
Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas sabiedrisko attiecību speciāliste

Naktī no 26. uz 27. jūniju pirmo reizi notika Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas Berešu maršs. Maršā piedalījās 3. kursa kadeti, lai pēc veiksmīgas marša uzdevumu izpildes saņemtu tiesības nēsāt Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas bereti un kokardi.

Kadeti pilda ķīmijas stacijas uzdevumu

Marša laikā tika veikta dalībnieku individuālo prasmju pārbaude - orientēšanās ar uzdevumiem. Tā laikā tika veikta individuālo iemaņu pārbaude, veicot dažādus uzdevumus, kas ietver fizisko izturību, teorētiskās zināšanas, kā arī individuālo iemaņu pārbaudi. Skolas pedagogi, instruktori un pieaicinātie Zemessardzes Kurzemes 4. brigādes instruktori bija sagatavojuši astoņas stacijas.  1. stacija Melnais caurums, kurā jāpārbauda un jāsagatavo formas tērps ierindas skatei. 2.stacija Matemātika, kurā jāatrisina āķīgi matemātikas uzdevumi. 3. stacija Ķīmija, kur pēc sagatavotas receptes bija jāpagatavo ķīmisko vielu maisījums. 4. stacija Medicīna, kur jāaptur asiņojoša brūce kājā un rokā un jāsniedz pirmā palīdzība cietušajam bezsamaņā. 5. stacija Ieroči, daļēja ieroča izjaukšana un salikšana. 6. stacija Lauka kaujas iemaņas, kur ar krama un apkārtnē pieejamo dabas materiālu palīdzību bija jāiededzina uguns, lai pārdedzinātu auklu. 7. stacija Radio, kur noteiktā apkārtnē bija jāatrod radiostacijas detaļas, pēc tam jāsaliek radiostacija, lai varētu nodot ziņojumu otrai grupai. 8.stacija Ūdens šķēršļu pārvarēšana, kur jāizveido pludiņš, izmantojot Bravo somu un pančo, pēc tam jāšķērso Abava. Lai veiksmīgi izpildītu uzdevumus, bija nepieciešamas saglabāt spēju koncentrēties, svarīgs bija darbs komandā, atbalstīt un motivēt komandas biedru, lai pārvarētu grūtības.

Kadeti veic upes šķērsošanu

Pēc visu uzdevumu izpildes kadeti devās uz Kandavas Kuršu pilskalnu, kur tos sagaidīja pēdējais pārbaudījums - uzkāpt kalnā, lai svinīgajā ceremonijā saņemtu Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas bereti un kokardi. Lai gan izskatījās, ka kalns tiek pievarēts pēdējiem spēkiem, uzkāpjot virsotnē un ieraugot klātesošos un saņemto savu pirmo bereti un kokardi, parādījās jauni spēki, lai godam veiktu pēdējos metrus. Svinīgā ceremonija notika pašā rīta agrumā, tajā piedalījās Aizsardzības ministrijas pārstāvji, ZS Kurzemes 4. brigādes pārstāvji, 1. un 2. kursa kadeti, skolas personāls un bija ieradušies arī 3.kursa kadetu vecāki. Paldies, visiem par izturību, iesaisti un možo garu visas nakts garumā. Ir radusies jauna tradīcija Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā!

Kadets saņem skolas kokardi