Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola

Aktualitātes

Konkurss pārgājiena maršruta izveidei

Kuldīgas novadā, maršrutā no Rudbāržiem līdz Lēnām, tiek veidots pārgājienu maršruts – “Oskara Kalpaka ceļš”.

Šeit, Kuldīgas novadā, pirmā lielākā Latvijas bruņoto spēku vienība – 1. Latviešu atsevišķais bataljons pulkveža Oskara Kalpaka vadībā 1919. gada 29.janvārī Skrundas kaujā izcīnīja uzvaru, dodot karavīriem ticību saviem spēkiem un iespēju nostiprināties stratēģiski izdevīgajā līnijā gar Ventas krastu, iegūstot valdības darbībai tik nepieciešamo laiku atbalsta saņemšanai pie kaimiņiem un ārzemēs. Bataljona galvenie spēki izvietojās Rudbāržos, galvenokārt muižas pilī, un tiem bija uzticēta Ventas aizsardzības pozīcija posmā no Lēnām līdz Skrundai.

Projekta īstenotāji lūkojas pēc iedzīvotāju idejām – ko gribētu redzēt un piedzīvot šajā maršrutā - vides objektus, praktiskas šķēršļu joslas, izziņas uzdevumus u.c. ar O. Kalpaka kara gaitām saistītu notikumu atspoguļojumus.

Ja vēlies iesaistīties maršruta ideju izstrādē, tad savas idejas - rakstiskā, bilžu, zīmējumu vai video formātā līdz 12.12.2022. sūtīt uz: konkurss@kuldigasnovads.lv, vai arī nogādā tās tuvākajā pagasta pārvaldē, Kuldīgas novada domē vai Skrundas pilsētas pārvaldē ar norādi “Oskara Kalpaka pārgājienu maršruta izveides ideju konkurss”, klāt pievienojot kontaktinformāciju par sevi!

Labāko ideju autoriem noderīgas balvas ceļošanai!

Vairāk par konkursu kuldiga.lv.

Kadeti soļo parādē

Ar lepnumu piedalījāmies un soļojām Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārajā parādē.

Esam lepni dzīvot Latvijā un veidot mūsu valsti kopā!

Open a link