Atklātajā stundā kadeti prezentē interaktīvus darbus "Atmiņu muzejs"

Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas sabiedrisko attiecību speciālists

Mācību procesā priekšmetā Sociālās zinības un vēstures un kultūras pamati tiek rīkotas atklātās nodarbības. Šoreiz nodarbība notika par tematu "Vēsturiskā atmiņa un apziņa", jaunieši veidoja "Atmiņu muzeja" kolekciju, kas sastāv no 9 interaktīviem un informatīviem stendiem par tēmām: terors pret cilvēkiem, dzimšanas dienas tradīcijas, atpūta un brīvais laiks, skola, propaganda, lauksaimniecība, ēdieni un dzērieni, cenzūra, nauda. Atklāto stundu vēroja 15 interesenti, vecāki un pedagogi, kuri nodarbībai pieslēdzās attālināti.

Lai sagatavotu materiālu, skolēni veica intervijas, apkopoja statistiku, pētīja bibliotēku un muzeju arhīvus. Gala rezultātā izveidojot krāšņus un interesantus stendus, iekļaujot dažādus tā laika sadzīves priekšmetus - plašu atskaņotāju, traukus, apģērbu, naudu un citus priekšmetus. Atbildot uz jautājumu "Kas ir tas, ko jaunieši paņems līdzi no šodienas nodarbības?" Galvenokārt tiek minētas zināšanas, prasme strādāt komandā, interviju sagatavošana, montēšana un vizuālo materiālu noformēšana.

Paldies skolotājam Edgaram Bērziņam par uzdoto darbu, kā rezultāta tapa deviņi interaktīvi atmiņu stendi.

Izstādes stends