"Ja grib, tad var" 1. kursa kadetu iesvētības

Par vienu no Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas tradīcijām ir kļuvušas 1.kursa iesvētības, kas notiek marta sākumā, atzīmējot Latvijas atsevišķā bataljona pulkveža Oskara Kalpaka vadībā veikto Latvijas atbrīvošanu no boļševikiem 1919.gada 3.martā. Šogad iesvētības notika 1.martā Jaunmuižas apkārtnē un Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas vietā un muzejā “Airītes”.

Skolas direktors piesprauž uzšuvi 1.kursa kadetei

Pasākuma svinīgā atklāšana notika Jaunmuižas apkārtnē. Skolas direktors sveica visus ar uzrunu ar  un vēsturnieks Roberts Sipenieks pastāstīja par 1919.gada marta vēsturiskajiem notikumiem, kas notika šajā apkārtnē. Pēc tam kadeti sagatavojās militārajām maršam, kura laikā bija jāveic militāri uzdevumi kontrolpunktos, ko nodrošināja Nacionālo Bruņoto spēku vienību pārstāvji.

Kadeti apspriežas par uzdevuma veikšanu

Maršruts šogad veda no Jaunmuižas uz O. Kalpaka piemiņas vietu un muzeju “Airītes”. Maršruta kopējais garums bija apmēram 12 km ar 6 kontrolpunktiem. Maršruts atbilst 1. Latviešu atsevišķā bataljona cīņu ceļam, sākoties operācijai Atkusnis 1919.gada marta sākumā, ko vadīja pulkvedis Oskars Kalpaks.

Militārajā maršā piedalījās arī skolas darbinieku komanda un veica tos pašus uzdevumus, ko jaunieši. Kontrolpunktu uzdevumus bija sagatavojuši NBS pārstāvji: Gaisa spēki, Jūras spēki Militārā policija Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54. Bataljona NMN rota un Kanādas un ASV armiju pārstāvjiem Latvijā, eEFP grupa. Vienībām bija iespēja parādīt kadetiem nelielu ieskatu no sava ikdienas darba.

Kadeti veic Gaisa spēku uzdevumu

Pēc pārgājiena notika svinīgā ceremonija O. Kalpaka piemiņas vietā un muzejā “Airītes”. Iesvētību ceremonijā kadetus ar uzrunu sveica skolas direktors pulkvežleitnants I.Kušners, Aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts un kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics. Svinīgās ceremonijas laikā pirmā kursa kadeti deva svinīgo solījumu, ko paši bija sarakstījuši. Saņēma skolas uzšuves un kursa standartu, kas ir jebkuras militāras vienības vienotības simbols, kuru tur godā un lepojas ar to. Kapelāns Mārtiņš Burke – Burkevics iesvētīja kursa standartu. Turpmāk šis standarts kalpos kā kursa vienotības simbols. Uz standarta vienā pusē attēlota skolas uzšuve, otrā pusē sauklsi "Ja grib, tad var".

Kursa priekšnieks nodod standartu

Svinīgajā ceremonijā piedalījās  1. un 2. kursa kadeti, skolas darbinieki, pirmā kursa kadetu ģimenes un NBS vienību pārstāvji. Šogad svinīgo solījumu deva un skolas uzšuves saņēma 28 1.kursa kadeti.