Kadete Nikija Tēra piedalās starptautiskos kursos

20.03.2023
Mācības
Informāciju sagatavoja
Nikija Tēra, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas 2. kursa kadete

No 13. līdz 17.martam piedalījos Eiropas Drošības un aizsardzības koledžas rīkotajā pilot kursā Eiropas Savienības vēsture un pamatvērtības, kur piedalījās sešpadsmit skolēni no vienpadsmit Eiropas militārajām vidusskolām.

Kadete Nikija Tēra kopā ar citu valstu militāro skolu kadetiem

Kursi norisinājās Portugāles skaistajā un vēsturiskajā pilsētā Lisabonā, vienā no tās militārajām vidusskolām - COLÉGIO MILITAR, kas ir jau vairāk kā divsimt gadu veca. Militāro vidusskolu kadetiem tā bija lieliska iespēja iepazīties un sastrādāties ar jauniešiem no Portugāles, Rumānijas, Ungārijas, Latvijas un Itālijas. Nedēļas laikā runājām par daudzām, ar Eiropas Savienību saistītām tēmām, diskutējām par Eiropas Savienības nākotni un savu lomu tajā.

Kadete Nikija Tēra ar skolas direktoru plt. Intaru Kušneru

Pēc kursiem esmu ieguvusi daudz jaunu zināšanu, un, manuprāt, par to ar mana vecuma jauniešiem ir jārunā vairāk, tas ir svarīgi, jo tieši mēs esam Eiropas savienības nākotne. Man bija iespēja izmēģināt savas prasmes paukošanā un zirgu jāšanā, kā arī doties ekskursijā pa Lisabonas centru. Likās interesanti, ka nākam no dažādām skolām un pat valstīm, bet mums visiem tomēr ir kaut kas kopīgs, bija prieks satikt interesantus cilvēkus un iegūt jaunus kontaktus. Šī pieredze man liek novērtēt savas skolas priekšrocības un augsto līmeni.

Visi starptautisko kursu dalībnieki

Paldies par iespēju pārstāvēt savu skolu un valsti!