Kadeti soļo militārajā parādē

09.05.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas sabiedrisko attiecību speciāliste

4.maijā, Latvijas Republikas atjaunošanas 32. gadadienā, Saldū notika Nacionālo Bruņoto spēku diena. Tās ietvaros norisinājās militārā parāde, kurā piedalījās vairāk nekā 900 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu un Kalpaka skolas 1. kursa kadeti.

Kadeti nostājušies parādei

Parādi pieņēma Valsts prezidents Egils Levits, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Parādes komandieris bija Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes pulkvedis Andris Rieksts. Kadeti parādei gatavojās, laicīgi apgūstot parādes komandas un parādes soļošanu.

Vienības komandieris ir gatavs sākt parādi

Pēc parādes Saldus Sporta stadionā iedzīvotājiem bija iespēja uzzināt vairāk par militāro nozari un apskatīt vienību displejus. Kadeti kopā ar NBS Rekrutēšanas un atlases centru interesentiem pastāstīja par iespējām militārajā nozarē, par mācībām Kalpaka skolā, kā lika veikt sportiskus uzdevumus, atspiešanos uz rokām, pietupienus vai noturēt ķermeni plankā, lai saņemtu veicināšanas balvas. Interese kā vienmēr bija ļoti liela un pietupienus veica gan lieli, gan mazi.

Kadeti soļo militārajā parādē