Lāčplēša diena

Kadeti stāv piemiņas brīdī

11. novembrī visā Latvijā godinām un pieminām Latvijas Brīvības cīnītājus. Pateicoties viņu drošsirdībai, neatlaidībai un mērķtiecībai, mēs dzīvojam brīvā Latvijā. Kalpaka skolas kadeti un darbinieki piedalījās vairākos pasākumos, lai godinātu Brīvības cīnītājus.

Kadeti dodas pārgājienā

Jau no paša rīta daļa kadetu piedalījās Pulkveža Oskara Kalpaka muzeja un piemiņas vietas "Airītes" organizētajā vēsturiski izzinošā pārgājienā "Airītes-Airītes-Airītes". Pārgājiena garums bija 8 km, no muzeja "Airītes" līdz dzezceļa stacijai "Airītes". Pārgājienu papildināja stāstījumi par vietu vēsturi, ko pārgājiena dalībnieki bija iepriekš sagatavojuši.

Piemiņas brīdis kritušajiem karavīriem

Pēc pārgājiena kadeti piedalījās Latvijas Neatkarības kara karavīru piemiņas brīdī "Lāpu liesmas debesīs" pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas vietā un muzejā "Airītes", kur piedalījās Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts, muzeja vadītājs Roberts Sipenieks, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, zemessargi un jaunsargi.

Skolas direktors un kadeti iet lāpu gājienā

Vakarā, lai godinātu un pieminētu Brīvības cīnītājus devāmies vairākos lāpu gājienos. Šogad piedalījāmies lāpu gājienā Brocēnos, Saldū un Kandavā. Lāčplēsis simbolizē tautas diženumu, bet viņa varonība simbolizē cilvēka drošsirdību, aizstāvot dzimteni no iebrucējiem. Lai iedegtās lāpas un svecītes kalpo kā cieņas un piemiņas simbols tiem, kuriem varam būt pateicīgi par brīvu mūsu zemi Latviju.

Valsts karogi lāpu gājiena priekšgalā