Mācību ekskursijā iepazīst kultūras un vēstures vērtības

06.04.2022
Mācības
Informāciju sagatavoja
Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas sabiedrisko attiecību speciāliste

Lai iepazītu Latvijas kultūras un vēstures vērtības, 30. martā 1.kursa kadeti devās mācību ekskursijā, ko organizēja kultūras pamatu un sociālās zinības un vēstures skolotājs Edgars Bērziņš.

Skolēniem bija iespēja apmeklēt Latvijas Universitātes galveno ēku. Latvijas Universitātes muzeja darbinieks pastāstīja par ēkas un universitātes vēsturi, apskatījām Lielo un Mazo aulu, studentu karceri un jumta skatu platformu. Lielu interesi raisīja tieši studentu karceris un tā sienu zīmējumi, kas ir lieliska vēstures liecība.

Studentu karceris

Lai vairāk uzzinātu par Latvijas kultūras kanona vērtībām, devāmies uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kur atbildot uz sagatavotajiem jautājumiem, muzeja ekspozīcijās bija jāatrod kultūras kanona vērtības.

Vēstures muzejā

Galerijā "Artplatz" iepazinām daudzveidīgo mākslas pasauli. Apskatījām dažādus mākslas izpausmes veidus un nogaršojām izsmalcinātas un gardas tējas.

Tējas baudīšana galerijā Artplatz

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz Brīvības pieminekli. Uzzinājām pieminekļa tapšanas vēsturi, apskatījām fotogrāfijas no dažādiem laikiem, uzkāpām augšā, lai palūkotos uz Rīgu no augšas. Kadeti atstāja ziedojumu Brīvības pieminekļa uzturēšanai un ierakstījās viesu grāmatā. Noslēgumā skolēni atzina, ka ieguva jaunas zināšanas, jaunu pieredzi, šādi mācoties iegūstam daudz vairāk nekā sēžot skolas solos.

Kadeti pie Brīvības pieminekļa