Melnās kafijas vakars Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā

30. novembrī piedalījāmies Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijas "Melnās kafijas vakarā". Tā ir viena no senākajām tradīcijām. Kopš akadēmijas izveides 30.novembrī tiek godināti un pieminēti Neatkarības karā kritušie Kara skolas kadeti.

Deg piemiņas liesmas kritušajiem kadetiem

Vakara jundā tiek izsaukti 14 kadeti, kuru vārdi uz mūžīgiem laikiem ir ierakstīti Kara skolas kadetu sarakstos un aizdegta piemiņas liesma, godinot viņu varonību un nesto upuri. Vakara jundas noslēgumā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas iepriekšējā gada izcilākajam absolventam, leitnantam par teicamu dienesta pienākumu izpildi, profesionalitāti, augstu atbildības sajūtu un militāro stāju tiks pasniegts Lāčplēša Kara ordeņa kavaliera ģenerāļa Mārtiņa Hartmaņa Goda zobens.

Kadeti bauda miežu kafiju un rupjmaizi ar marmelādi

Pēc vakara jundas visi dodas baudītu tādu pašu cienastu, kāds bija jaunajiem Latvijas Kara skolas kadetiem, atgriežoties no kaujām – miežu kafiju, rupjmaizi un marmelādi. Sildoties pie ugunskura, kopā tiek dziedātas karavīru dziesmas.

Paldies, Latvijas Nacionālajai aizsardzības akadēmijai, par iespēju iepazīt akadēmijas tradīcijas. Pirms svinīgā pasākuma Kalpaka skolas kadeti devās ekskursijā pa akadēmijas teritoriju un sarunājās ar akadēmijas kadetiem, lai uzzinātu sev interesējošos jautājumus par mācībām akadēmijā.