Noslēgusies uzņemšana jaunajam mācību gadam

Jūnija noslēgumā Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā notika uzņemšana. 20. un 22. jūnijā norisinājās iestājpārbaudījumi klātienē. Mācībām jaunajā mācību gadā pieteicās ap 80 pretendentiem, bet uz iestājpārbaudījumiem tika uzaicināti tikai tie pretendenti, kuri izturēja pirmo atlases kārtu - sekmes atbilst prasībām.

Iestājpārbaudījumi sastāv no divām daļām - pirmā ir kombinētais tests un otrā fiziskās sagatavotības tests. Kombinētais tests sastsāv no argumentēta viedokļa paušanas, loģikas uzdevumiem un dzīves spēka spēju testa. Pēc kombinētā testa pabeigšanas pretendenti kārto fiziskās sagatavotības testu, kas sastāv no 7 stacijām: noliekšanās sēdus, atspoles skrējiens 10x10m, ķermeņa augšdaļas pacelšana, pievilkšanās kārienā (puišiem), turēšanās stienī (meitenēm), muguras atliekšana, tāllēkšana no vietas un 1600m skrējiens.

Pretendenti veic iestājpārbaudījumu uzdevumus

Daudzi pretendenti bija gatavojušies iestājpārbaudījumiem un trenējušies mājās, lai varētu izpildīt noteiktos normatīvus. Liels atbalsts jaunajiem pretendentiem bija skolas kadeti. Viņi motivēja, atbalstīja un pildīja uzdevumus reizē ar jauniešiem. Visgrūtākais pārbaudījums 1600m skrējiens prasīja vislielāko piepūli pretendentiem, bet atbalsts no malas un kadetu aicinājums skriet kopā, motivēja visus sasniegt finiša taisni.

Pretenti pilda iestājpārbaudījuma fiziskās sagatavotības uzdevumus

Skolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners uzsver, ka svarīgi ir ne tikai gatavoties fiziskās sagatavotības testam, bet arī sākt laicīgi domāt un ieguldīt laiku un darbu, lai atzīmes pabeidzot 9. klasi atbilstu skolas prasībām. Tāpēc direktors aicina tos, kuri vēlas mācīties Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā, jau devītās klases sākumā ieguldīt darbu mācībās.