Notiks pirmā kursa iesvētības

Par vienu no Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas tradīcijām ir kļuvušas 1.kursa iesvētības, kas notiek marta sākumā, atzīmējot Latvijas atsevišķā bataljona pulkveža Oskara Kalpaka vadībā veikto Latvijas atbrīvošanu no boļševikiem 1919.gada 3.martā. Šogad iesvētības notiks 1.martā Jaunmuižas apkārtnē un Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas vietā un muzejā “Airītes”.

Pasākuma svinīgā atklāšana paredzēta pl.11:00 pie Jaunmuižas. Pasākumu atklās Skolas direktors ar uzrunu skolas personālam un vēsturnieks Roberts Sipenieks pastāstīs par 1919.gada marta vēsturiskajiem notikumiem. Pl. 12:30 kadeti un skolas personāls dosies militārā maršā, kura laikā veiks militārus uzdevumus kontrolpunktos, ko nodrošinās Nacionālo Bruņoto spēku vienību pārstāvji. Maršruts šogad plānots no Jaunmuižas apkārtnes uz O. Kalpaka piemiņas vietu un muzeju “Airītes”. Maršruta kopējais garums apmēram 12 km ar 6 kontrolpunktiem. Maršruts atbilst 1. Latviešu atsevišķā bataljona cīņu ceļam, sākoties operācijai Atkusnis 1919.gada marta sākumā, ko vadīja pulkvedis Oskars Kalpaks.

Pēc pārgājiena, pl. 19:30 notiks svinīgā ceremonija O. Kalpaka piemiņas vietā un muzejā “Airītes”. Iesvētību ceremonijā kadetus ar uzrunu sveiks skolas direktors pulkvežleitnants I.Kušners, Aizsardzības ministrs Andris Sprūds. Svinīgās ceremonijas laikā pirmā kursa kadeti dos svinīgo solījumu, saņems skolas uzšuves un kursa standartu, kas ir jebkuras militāras vienības vienotības simbols, kuru tur godā un lepojas ar to. Kapelāns Mārtiņš Burke – Burkevics iesvētīs kursa standartu. Svinīgajā ceremonijā aicināti piedalīties 1. un 2. kursa kadeti, skolas darbinieki, pirmā kursa kadetu vecāki un NBS vienību pārstāvji.

Šogad svinīgo solījumu dos un skolas uzšuves saņems 28 1.kursa kadeti.