Otrā kursa kadeti piedalās starptautiskos kursos Portugālē par Eiropas Savienību

Eduards Kalns, Rēzija Žagare, Markus Rībenss

Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas kadeti: Markuss Aksels Rībens, Rēzija Žagare un Eduards Kalns, laika posmā no 6. līdz 10. maijam piedalījās Eiropas Drošības un aizsardzības koledžas rīkotajā kursā par Eiropas Savienības vēsturi un pamatvērtībām. Šajā kursā piedalījās jaunieši no vairākām Eiropas Savienības valstu militārajām vidusskolām.

Kursu daalībnieki no visām dalības valstīm

Kursa norises vieta bija Portugāles galvaspilsēta Lisabona militārajā vidusskolā Colegio Militar. Esot šāda veida starptautiskā vidē iepazināmies un sastrādājāmies ar vienaudžiem no Beļģijas, Rumānijas un Portugāles. Šī bija lieliska iespēja apmainīties ar savām pieredzēm no mūsu katras skolas un gūt priekštatu par tām. Papildus dzirdēt katru valsts pārstāvju redzējumus par pašlaik aktuālām tēmām Eiropā un tās tuvumā.

Ierodoties kursa norises vietā, mūs sagaidīja piecas dienas, bagātas ar visa veida informāciju un zināšanām par dažādām tēmām, kas saistītas ar Eiropas Savienību. Kursa laikā guvām plašu un detalizētu redzējumu par Eiropas Savienības vēsturi, darbībām un nākotnes plāniem. Paralēli šim kursam arī iepazinām skaisto Portugāles galvaspilsētu Lisabonu un tās kultūru.

Kadeti ar skolas direktoru Portugālē

Katra kadeta individuālie secinājumi par apgūto kursu.

Rēzija Žagare: Kurss sniedza visaptverošu izpratni par Eiropas Savienības vēsturi, tās institūcijām un pamatvērtībām. Lekciju pasniedzēji bija ar lielu pieredzi savā jomā, spēja mūs iesaistīt dažādās diskusijās. Iegūtās zināšanas noteikti nodošu tālāk draugiem un kursabiedriem, jo tēma par Eiropas Savienību un tās ietekmi uz mūsu ikdienu ir ļoti aktuāla.

Eduards Kalns: Pēc šī kursa apgūšanas, esmu kļuvis zinošāks par Eiropas Savienības vēsturi, kā tā izveidojās un attīstījās līdz mūsdienām, kā arī par tās funkcijām mūsdienu pasaulē. Esot ieinteresēts vēsturē, šis kurss bija izcila iespēja gūt autentisku informāciju par šīs nozīmīgās organizācijas izveidi. Bija arī interesanti iepazīties ar dažādām militārām operācijām, kurās iesaistās Eiropas Savienības attiecīgās institūcijas. Šis kurss arī aktualizēja ļoti nozīmīgu notikumu, kas norisināsies šī gada jūnijā, Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Tikām informēti par tā līdzšinējo politisko partiju sadalījumu un prognozēto šī gada vēlēšanām, un iepazīstināti ar lielākajām partijām. Kopsavilkumā, šī bija ļoti interesanta un izglītojoša pieredze.

Markuss Aksels Rībens: Šis kurss viennozīmīgi priekš manis bija lēciens ārpus komforta zonas, jo nekad iepriekš nebiju piedalījies šāda veida kursā un pie tam, kad kurss nenotika manā dzimtajā valodā. Toties šis kurss man tiešām pavēra acis uz vairākām lietām par kurām es iepriekš nebiju ieinteresējies. Kopumā šis kurss bija ļoti lietderīgs un pilnveidojošs gan personiski, gan intelektuāli.Kopumā šī bija interesanta un izglītojoša pieredze, kas pavēra katrā no mums plašāku un skaidrāku redzējumu uz Eiropas Savienību. Guvām jaunas pieredzes, jaunus draugus un, protams, zināšanas.