Pirmā kursa iesvētības

Jau otro gadu Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas pirmā kursa audzēkņu iesvētības notiek 3. martā pēc pārgājiena "Oskaram Kalpakam pa pēdām" pie piemiņas sienas Lēnās.

Pirmā kursa kadeti, direktors, kursa priekšnieks un skolas virsseržants pie Rudbāržu muižas

3. martā Latvijā atzīmē operācijas “Atkusnis” sākumu. 1919. gada 3. martā no Rudbāržu muižas Latvijas atsevišķais bataljons 900 karavīru sastāvā pulkveža Oskara Kalpaka vadībā uzsāka Latvijas teritorijas atbrīvošanu no boļševikiem. Pārgājiens sākas pie Rudbāržu muižas, apmēram 10km garā maršrutā līdz Lēnām, bija sagatavoti dažādi militāri uzdevumi. Šogad kontrolpunktus palīdzēja realizēt un noorganizēt 2. kursa kadeti. Kontrolpunktu uzdevumos pārbaudīja gan zināšanas, gan spējas strādāt komandā. Noslēdzošais kontrolpunkts bija Kojas upes šķērsošana, kas bija viens no lielākajiem izaicinājumiem. Upi nācās šķērsot pāri divām nospriegotām trosēm. Pārgājienā piedalījās un kontrolpunktu uzdevumus veica arī Kalpaka skolas darbinieku komanda.

Kadeti veic kontrolpunkta uzdevumu

Pēc pārgājiena notika svinīgā iesvētību ceremonija, kuru apmeklēja arī kadetu vecāki. Tā norisinājās pie memoriālās sienas Lēnās, kuru uzcēla Jānis Blūms, lai godinātu savu tēvu virsleitnantu Pauli Blūmu, kurš bija viens no Oskara Kalpaka karavīriem. Iesvētību noslēgumā kadeti deva svinīgo solījumu, saņēma skolas uzšuves un ar kapelāna Mārtiņa Burke-Burkevica palīdzību iesvētīja kursa standartu, kas ir jebkuras militārās vienības vienotības simbols, kuru tur godā un lepojas ar to.

Reportāža no pasākuma: Sargs.lv

Kadeti nodod kursa standartu