Pirmā kursa kadetu iesvētības

08.03.2022

Godinot Kurzemes atbrīvošanas sākuma 103. gadadienu,3. martā notika ikgadējais pārgājiens "Oskaram Kalpakam pa pēdām", kurā šogad pirmo reizi piedalījās arī mūsu skolas kadeti. Pārgājiena noslēgumā pie memoriālās sienas Lēnās jaunieši tika iesvētīti un kļuva par pilntiesīgiem skolas kadetiem.

Pārgājiens sākās pie Rudbāržu muižas, šeit atradies Latvijas atsevišķā bataljona štābs, ko vadīja pulkvedis Oskars Kalpaks. Pirms došanās ceļā bija iespēja apskatīt muižas telpas - sapulču telpu, O. Kalpaka kabinetu.

Lai pietiktu spēks pārgājienam un tā laikā veicamajiem uzdevumiem, pirms došanās ceļā jaunieši baudīja pusdienas, ko katrs pats pagatavoja turpat uz vietas. Karavīru sausā uzturdeva ir paredzēta lauku apstākļiem, kad nav iespējams baudīt cita gatavotu maltīti. Jaunieši bija pārsteigti, ka no salīdzinoši maza iepakojuma ir iespējams pagatavot pilnvērtīgu maltīti un vēl nodrošināties ar uzkodām pārgājiena laikā.

Posmā no Rudbāržiem līdz Lēnām Jaunsardzes centrs, Kurzemes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons un Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde bija sagatavojusi uzdevumus - jāsaliek karte, jāatrod militārais ekipējums, šaušana ar Airsoft ieročiem, orientēšanās. Taču visizaicinošākais uzdevums bija šķērsot upi. Jaunieši viens otru atbalstīja un piepalīdzēja, lai kopīgiem spēkiem pa virvēm nokļūtu otrā upes krastā.

Noslēgumā pie memoriālās sienas notika iesvētības. Pēc zvēresta nodošanas, kadeti ieguva skolas uzšuves, tika iesvētīts arī kursa standarts. Standarts ir vienības atpazīšanas un vienotības simbols.

Jauno kadetu iesvētības turpmāk būs kā skolas tradīcijas un katru gadu notiks 3. martā.