Projekta Skolas soma ietvaros kadeti piedalās kinolektorijā

Latvijas skolas soma logo14. jūnijā Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņi projekta “Latvijas skolas soma” ietveros piedalījās kinolektorijā. Tas ir jauns formāts, kur apvienota virtuāla tikšanos ar vieslektoriem pēc kuras seko filmas demonstrācija. Sarunas pirms filmas ir kā informatīvs ceļvedis, kas palīdz iejusties filmas saturā un tēlos, atklājot filmas tapšanas aizkulises.

Šoreiz jaunieši kopā skatījās Ilzes Burkovskas-Jakobsenas dokumentālo animācijas filmu "Mans mīļākais karš". Filma ir par bērnību Padomju Savienībā, kad bija pionieri, dzelžaina disciplīna skolā un tukši plaukti veikalā. Filmas pamatā ir režisores atmiņas, kas savijas kopā ar vēsturiskajiem faktiem, humoru un sadzīviskām situācijām.

Kadri no multfilmas

Pēc kvalifikācijas prakses uzdevumiem, kas prasīja daudz spēku no jauniešiem, filmas skatīšanās bija lieliska atpūta, kas apvienota ar jaunām zināšanām, ko kadeti ieguva pēc filmas noskatīšanās.

Kadeti skatās filmu