Skolas direktors piedalās Eiropas Savienības militāro skolu forumā

Lai pārstāvētu, popularizētu, kā arī attīstītu Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālo vidusskolas sadarbību ar citām militārajām vidusskolām starptautiskā vidē, 2022. gada 6. un 7. septembrī,  direktors pulkvežleitnants Intars Kušners piedalījās Eiropas drošības un aizsardzības koledžas (ESDC) rīkotajā Eiropas savienības Militāro vidusskolu forumā. Forumā piedalījās divpadsmit militāro vidusskolu pārstāvji no 6 valstīm (Itālija, Rumānija, Ungārija, Portugāle, Latvija, Kipra).

Eiropas Savienības militāro skolu foruma dalībnieki

Lai īstenotu primāro mērķi- popularizēt ES un tās vērtības, foruma dalībnieki ir izstrādājuši divas mācību programmas:

• ES vēsture un vērtības (36stundas);
  • ES institūcijas (36 stundas).

Šo mācību programmu apgūšana nav obligāta nevienai dalībvalstij. Šīs programmas ir projekta stadijā, un tiek plānots, ka šo kursu programmu projekti 10.11.2022.tiks prezentēts ESDC Akadēmiskajai padomei un 07.12.2022. ESDC dalībvalstu 108. konferences laikā to apstiprinās. Savukārt, pirmo kursu varētu organizēt 2023. gada pirmajā ceturksnī Portugālē, kur tad varētu arī notikt nākošai Militāro vidusskolu forums.

ESDC Militāro vidusskolu forums 2022/2023 mācību gadā rīkos Sacerējumu olimpiādi, kur Militāro vidusskolu audzēkņi varēs savstarpēji sacensties, rakstot sacerējumu par kādām no 9 noteiktajām tēmām. Arī Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola plāno kadetu dalību šajā olimpiādē, kā arī divu pedagogu norīkošanu žūrijā. Olimpiādes uzvarētājiem tiks izsniegts ESDC sertifikāts un nodrošināta apmaksāta vizīte uz Briseli 2023. gada Eiropas dienā. Sacerējuma mērķis ir noskaidrot mūsdienu jaunatnes domas ES un jauniešu lomu tajā.

Divpusējās sarunās ar citām militārajām vidusskolām, sniedz iespēju gūt pieredzi juridiskajos jautājumos, mācību metodikas jomā, ka arī veicināt pedagogu, instruktoru un kadetu sadarbību un apmaiņu, tādejādi pievienojot starptautiskās sadarbības vērtību Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas prestižam.