Svinīgi atklāts jaunais mācību gads

16. septembrī svinīgi tika atklāts jaunais mācību gads Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā. Mācības šogad pirmajā kursā uzsāka 46 kadeti, bet otrajā kursā mācības turpina 29 kadeti. Svinīgajā ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris Andris Rieksts, vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos kapelāns Elmārs Pļaviņš, skolas darbinieki, kadeti un viņu vecāki.

Skolas kadeti un vadība mācību gada atklāšanas ceremonijā

Pirms svinīgās mācību gada atklāšanas ceremonijas, notika darbinieku apbalvošanas ceremonija, kur tika apbalvoti deviņi Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas darbinieki. Aizsardzības ministra Goda zīmi "Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē" saņēma skolas virsseržants vsrž. Jānis Bisters un direktora vietnieks militārās izglītības un nodrošinājuma jautājumos Andis Ābelīts. Aizsardzības ministra Pateicību saņēma Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas Administratīvās nodaļas vadītāja Inese Divaņko, Nodrošinājuma nodaļas Apgādes speciāliste Jolanta Jurkeviča, direktora vietniece vispārējās izglītības un audzināšanas jautājumos Inga Zilvere, latviešu valodas skolotāja Iveta Ķevica, kā arī 2021./2022. mācību gada fizikas skolotājs Ivars Vēciņš un sociālo zinātņu skolotājs Edgars Bērziņš.

Skolas darbinieki ar apbalvojumiem un labākā kadete Nikija Tēra saņem ministra atzinību

Svinīgā mācību gada atklāšanas ceremonija notika Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionā. Gan direktors pulkvežleitnants Intars Kušners, gan aizsardzības ministrs Artis Pabriks pateicās vecākiem par drosmi un lielo atbalstu jauniešiem, kuri apņēmušies mācīties Kalpaka skolā. Kā arī atzinīgi vērtēja jauniešu apņemšanos un vēlmi mācīties. Aizsardzības ministrs apbalvoja aizvadītā gada labāko kadeti Nikiju Tēru.

Aizsardzības ministrs atzina, ka pirms pāris gadiem skola bija tikai sapnis, daudzi neticēja, ka šis sapnis īstenosies. Bet tagad ir redzams kā gada laikā jaunieši ir pilnveidojušies, attīstījušies un kļuvuši par paraugu citiem. Skola attīstās un pilnveidojās, šogad sadarbībā ar Latvijas Mobilo telefonu ir panākta vienošanās par kadetu apmācību dronu pilotēšanā.

Aizsardzības ministrs nod skolas virsseržanta standartu skolas virsseržantam

Svinīgā ceremonijā tika iesvētīts skolas virsseržanta standarts, kas kalpos kā skolas militārā personāla vienotības un profesionalitātes simbols.

Jūras Spēku orķestris izpilda defilē programmu un ieroču un tehnikas displeji

Svinīgajā ceremonijā muzicēja Jūras Spēku orķestris, noslēgumā demonstrējot savu defilē programmu. Pēc svinīgās ceremonijas bija iespēja apskatīt Jūras Spēku un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes ieroču un tehnikas izstādi, kas radīja lielu interesi gan kadetiem, gan viņu vecākiem.